Účinná renovace světlometů

čec 01 2018

Čelní světlomety jsou při každodenním provozu extrémně namáhány. Po několika letech jsou na nich znatelné škrábance a celkově stárnou, což se projevuje zmatněním a "oslepnutím" světel. To má vliv nejen na estetický vzhled, ale projeví se to i zhoršením účinnosti světlometů. V konečném důsledku vede tento fakt k nutnosti zakoupení nových světlometů.

Participující autolakovny sítě Repanet nyní disponuji dlouhotrvajícím řešením: Systém renovace světlometů Servind. Při výrobě světlometů je na polykarbonát aplikována vrstva čirého laku, která jej chrání před UV zářením, povětrnostními vlivy a drobnými mechanickými poškozeními. To se stalo naší inspirací při vývoji vlastního řešení renovace světlometů. Renovace spočívá v odstranění původního ochranného filmu (čirého laku) a aplikaci nového speciálního čirého laku na světlomety.

Pracovní postup při renovaci polykarbonátových světlometů

Renovace spočívá v odstranění původního ochranného filmu a aplikaci nového speciálního čirého laku na světlomety.

1. Původní světlomet

    

        

 

    

2. Detail poškození

        

  

  

3. Očištění světlometu

Zvětralý a osleplý povrch světlometu.       Kromě osleplého povrchu se na ploše reflektoru mohou nacházet drobné škrábance a mechanická poškození od odletujících kamínků.       Před renovací je světlo potřeba důkladně očistit pomocí SprayMax Aqua Silikon - Entferner.
                 

4. Ochrana okolního laku

     

5. Obroušení ochranného laku

     

6. Odmaštění světlometu

Okolí světlometu je potřeba důkladně zamaskovat, aby při následném broušení nebyl poškozen okolní lak. Vhodná je neprobrousitelná páska Colad o šíři 50 mm.       Ochranný film světlometu je potřeba odbrousit brusivem Mirka Q.Silver P320 ve formě kotoučků o průměru 77 mm. Postupného zjemnění obroušení  je dosaženo kotoučky Q.Silver o hrubosti P500, P800 a P1200. Pro perfektní výsledek je potřeba obrousit celý povrch světlometu.        Po obroušení je před aplikací čirého laku potřeba plochu světlometu důkladně odmastit pomocí SprayMax Aqua Silikon Entferner.
                 

7. Zamaskování okolí světlometu

     

8. Aktivace tužidla

     

 9. Aplikace čirého laku

Okolí světlometu musí být důkladně zamaskováno, aby se čirý lak nedostal na lakované části karoserie.

     

Světlomet je potřeba do budoucna chránit před nepříznivými povětrnostními vlivy, UV zářením a drobnými mechanickými poškozeními. Proto na něj aplikujeme speciální čirý lak na světlomety SprayMax 2K Klarlack 250 ml od společnosti Kwasny.
Před použitím je potřeba naražením aktivovat tužidlo, aby se v plechovce smísilo s čirým lakem. Následně důkladně protřepat.

      Nástřik provést ve dvou vrstvách. Před aplikací druhé vrstvy nechat ca 5 minut odvětrat. Po 20 minutách lze se světlometem manipulovat.

10. Výsledek renovace

               
Světlomet po renovaci. Plné namáhání snese po ca 12 hodinách. Lze také sušit infrazářičem ca 10 min.                
                 


Další novinky

Call centrum: +420 220 400 457